Rahvusvaheline tuberkuloosi vastu võitlemise päev!

24.03.2014

Tuberkuloos on ravitav, kuid kahjuks me ei leia üles ega ravi välja tuberkuloosi põdevaid inimesi.

Neist 9 millionist inimesest, kes igal aastal nakatuvad tuberkuloosi, saab vaid üks kolmandik vajalikku ravi.

Suur hulk nakatunutest on migrandid, narkosõltlased, sekstöötajad - inimesed kes elavad kasinat elu ning kuuluvad kahlemata haavatavate elanikkonnagruppide hulka.

Usume, et me ei tohi kedagi unustada tuberkuloosiga võitlemisel.Tänasel tuberkuloosi vastu võitlemise päeval kutsume teid üles leidma ning välja ravima neid inimesi, keda ei ravita. Soovime viia nullini TB-surmad, haigestumsed, kannatused ning häbimärgistamised nakkushaiguse pärast.

Rahvusvaheline tuberkuloosi vastu võitlemise päev on inimeste informeerimiseks tuberkuloosist, nakatumise viisidest,
kaasagsetest ravivõimalustest. See on üleskutse tervislike eluviiside suunas. Seda peaksid eelkõige järgima HIVi põdevad inimesed. Sel aastal toimub tuberkuloosi vastu võitlemise päev Eestis projekti TUBIDU ja STOP TB raames.

Kutsume teid 24 märtsil osa võtma üritustest Tallinnas, Kohtla-Järvel ja Narvas - saame kätte need tuberkuloosi põdevad inimesed, ravime nad terveks!

24 märtsil kell 14.00-16.00 Tallinnas, Tammsaare pargis toimub avalik aktsioon, kus kõik saavad tutvuda meie aja kahe kõige suurema antikangelase - Tuberkuloosi ja HIViga.

Uhketes kostüümides HIV ja Tuberkuloos räägivad oma pattudest ja saladustest. Kui te olete nendest teadlikud siis oskate neist ka nutikalt eemale hoida.

Tulge hingake sõõm värsket õhku ja mõistke paremini oma vaenlasi. Antikangelastega on võimalik ka koos pilti teha.
www.facebook.com/ehpv.ee24 märtsil kell 17.00– 18:00 Narvas, Fama Keskuses koguvad HIV-positiivsete Võrgustiku vabatahtlikud SOS lasteküla laste joonistustele kauneid soove, mis suunatud Kohtla-Järve haiglas tuberkuloosi põdevatele patsientidele. Samaaegselt toimub töötuba karikakarde meisterdamseks ning Narva muusikakooli õplased esitavad oma muusikat puhkpillidel, süntesaatoril ning viiulil.

24 märtsil kell 10:00 – 12:00 toimuvad Jõhvis informatiivsed aktsioonid informeerimaks inimesi tuberkuloosist, selle levimisest, sümptomitest ning sellest mida teha, kui tekib kahtlus, et endal või kellegil teisel suhtlusringkonnas on tuberkuloos.

Vabatahtlikud jagavad karikakraid(tuberkuloosi sümbol) mis on valmistatud Kohtla - Jarve sotsiaalholekandekeskuse psüühiliste erivajadustega inimeste päevakeskuse klientide poolt ning puuetega laste tugikodus PÄIKESEKIIR elavate laste poolt.

Võrgustiku vabatahtlkud kannavad temaatilisi särke, mis räägvad tuberkuloosist, jagavad infovoldikuid, salfrätikuid ning kondoome.Lapsed saavad kondoomide asemel kommi.

Narvas, aadressil Energia 6c kell 15:00-19:00 koostöös Linda kliinikuga ja Jõhvis kell 12:00-14:00 kaubanduskeskuses Tsentraal koostöös Corrigoga toimuvad HIV-kiirtestimised.

Jätkub loominguline konkurss - tee oma kätega karikakar.Selle kunkursi raames on kõigil võimalik oma oskuste ja kreatiivsuse piires valmistada/joonistada karikakraid. Kolme parima töö autorid saavad auhinnatud ning nende tööd lähevad trükki ning visuaalidega valmvad uued tuberkuloosist rääkivad ennetusmaterjalid.

Tööd palume postitada aadressile Mardi 3
10145
Tallinn
ehpv@ehpv.ee

Linda 4

20309
Narva
svetlana.judina@ehpv.ee

Järveküla tee 67а-6
30322
Kohtla-Järve
jelena.antonova@ehpv.ee

Kinkige hoolimist!

Plakati võib teha ka kodulehel:

http://www.mystoptb.org/

Juhtnöörid leiate:

http://www.mystoptb.org/poster/uploadphoto.php?type=am

Lisainfo:
Anastassia 58171331 npeterson@ehpv.ee
Jelena 53317025 jelena.antonova@ehpv.ee
Svetlana 55517503 svetlana.judina@ehpv.ee

Aktsioone toetab Zewa

Lisa kommentaar

* – nõutav väli

  1. Ei avaldata

Hakake vabatahtlikuks ?

Liituge uudiskirjaga