Psühholoogiline nõustamine

Kui Teid matavad enda alla hirmud ja ebakindlus; kui Te ei näe oma elul mingit eesmärki ega tea, mille poole püüelda; kui Teil on pidevalt probleeme lähedaste inimestega ja Te tunnete, et mitte keegi ei mõista Teid, võib meie psühholoog Natalja aidata Teil hoomata uusi võimalusi ning muuta oma elus neid asju, mis takistavad Teil olemast rõõmus ja oma eesmärke saavutamast.

Nataljaga saate vestelda eraviisiliselt või osaleda rühmas, kus saate kuulda teiste inimeste läbielamistest ja leiate vastuseid enda küsimustele. Nende rühmaseansside atmosfäär on üsna sõbralik ja meeldiv, ning kui Teie elus on liiga vähe lihtsat inimlikku suhtlust ja olete väsinud üksildusest, on see täpselt see, mida vajate. Teile pakutakse kasulikke nõuandeid ja võimalust jagada oma kogemusi, ning Natalja varustab Teid praktiliste teadmiste ja oskustega, mis aitavad Teil oma eesmärke saavutada.

Nii rühma- kui ka eraviisilise nõustamise teenuseid pakutakse kolmes linnas — Narvas, Jõhvis ja Tallinnas. Teiste Eesti linnade elanikud võivad saada individuaalset psühholoogilist nõustamist veebis.

Era- ja rühmaviisilistele nõustamistele saab registreeruda telefonitsi numbril (+372) 56224076 või e-posti teel aadressil natalia.rediskina@gmail.com.

Asukohad:

— Tallinn, Rävala pst 8-1014

— Jõhvi, Rakvere tn 5a

— Narva, Linda 4 (endine „Baltijets“), 6. korrus

Teenus on tasuta ja konfidentsiaalne!

Kogemusnõustamine

Eestis kasvab HIV-nakatumisjuhtumite arv iga päevaga. Üha rohkem inimesi esitab küsimusi nagu „Kuidas sellega edasi elada?“, „Mida see minu elus muudab?“, „Kas ma saan elada täisväärtuslikku elu?“, „Kas ma peaksin oma HIV-staatusest rääkima sugulastele, tööandjale või arstidele?“, „Millal peaksin alustama ravi?“, „Kas ma saan sünnitada terve lapse?“, „Kuidas aidata lähedast?“, „Kas on tõsi, et ravi kõrvalmõjud on talumatud?“, „Kas HIV levib sääsehammustusega?“, „Kas on tõsi, et HIV on osa ülemaailmsest vandenõust?“, jne. Sellepärast on meie organisatsioon algatanud kogemusnõustamise teenuse, mille raames pädevad nõustajad vastavad kõigile Teie pakilistele küsimustele ja, mis kõige tähtsam, toovad Teieni usaldusväärse teabe, jagavad iseenda kogemusi ning aitavad luua kontakti arstiga ja mõista, mis on mis. Müütidest ja eelarvamustest ei maksa välja teha; kõige tähtsam on kanda hoolt oma tervise eest, parendades samal ajal oma elukvaliteeti. Kogemusnõustamise teenus hõlmab nii era- kui ka rühmaviisilist nõustamist ja muidki tugiteenuseid.

Meie konsultandid annavad nõu kõigis HIVi, selle ravi, uimastisõltuvust, hepatiiti ja tuberkuloosi puudutavates küsimustes ning pakuvad tuge ka pereplaneerimisel olukorras, kus üks või mõlemad elukaaslastest on HIV-positiivsed.

Tallinnas on nõustamiskabinet avatud esmaspäevast reedeni kl 10–17 aadressil Rävala pst 8-1014, 10. korrus; kontakt: Latšin, +37258706070,  latsin.alijev@ehpv.ee

Jõhvis on nõustamiskabinet avatud esmaspäevast reedeni kl 10–17 aadressil Rakvere tn 5a. Kontaktid: konsultant Jelena (+372) 53317025, jelena.antonova@ehpv.ee; konsultant Nadežda (+372) 56753737, nadezda.tsjupa@ehpv.ee.

Narvas on nõustamiskabinet avatud esmaspäevast reedeni kl 10–17 aadressil Linda 4, 6. korrus. Kontaktid: konsultant Tatjana (+372) 53004074, tatyana@ehpv.ee; konsultant Elena (+372) 53334226, elena.borisenko@ehpv.ee.

Kõik teenused on tasuta ja konfidentsiaalsed!

Sotsiaalnõustamine

Meie aeg pakub palju võimalusi, kuid sageli ei oska me neid leida ega tea, mida nendega peale hakata. Sotsiaaltöötaja aitab keerulisel perioodil eluga hakkama saada ja leida parimaid lahendusi oma ideede ja võimete teostamiseks.

Lisaks aitavad meie sotsiaaltöötajad järgmistes küsimustes:

  • dokumentide vormistamine;
  • hüvitiste taotlemine;
  • võlgadest vabanemine;
  • CV koostamine;
  • töökoha leidmine;
  • vajalike koolituste leidmine;
  • haridusvõimalused;
  • nõustamine õiguste ja kohustuste küsimustes.

Veebinõustamisele saab registreeruda telefonitsi numbril (+372) 55578131 või e-kirjaga aadressil jekaterina.smirnova@ehpv.ee. Vajadusel saab meie sotsiaaltöötaja suunata kliendi edasi teiste spetsialistide juurde.

Teenus on tasuta ja konfidentsiaalne!

Pereteraapia

Inimesi, kes sooviksid kogu elu üksi elada, pole palju. Selleks, et saavutada siin maises elus täiuslikku personaalset maailmakõiksust, püüdleb iga inimese sisemaailm teise inimolevuse poole. Kuna oleme ise vahetult kokku puutunud selliseid eraviisilisi maailmu loovate HIV-positiivsete inimeste ees seisvate probleemidega, otsustasime omalt poolt pöörata erilist tähelepanu perekondlikele suhetele ja pakkuda mitmekülgset tuge paaridele, milles üks või mõlemad partneritest on HIV-positiivsed. Selle saavutamiseks on meie kogukond valmis aitama Teil leida sisemist jõudu ja vabadust, et langetada õigeid otsuseid ja suurendada nii enda kui ka oma lähedaste õnnetunnet. Meil on hea meel pakkuda Teile sellel teel tuge ja inspiratsiooni ning vajadusel Teid ka leebelt mõistlikkusele manitseda!

Palun, helistage numbril (+372) 56224076 (Natalja) või kirjutage e-kiri aadressil natalia.rediskina@gmail.com.

Tugiteenust pakutakse tasuta, lähtudes kõigist konfidentsiaalsuse ja anonüümsuse põhimõtetest. Meie ühinguga teevad koostööd nii psühholoogilistes, sotsiaalsetes kui ka HIV-nakkusega seotud küsimustes pädevad spetsialistid.

Tugiteenused lastele

Kui Teie laps vajab abi õppimisel, joonistamisel, tähtede ja numbrite tundmaõppimisel, lugemisel ja suhtlemisel, helistage meie konsultandile

Kontakt: Natalia, +372 56224076 , natalia.rediskina@ehpv.ee

Pakume tasuta, individuaalset tuge lastele, kes maailma alles avastavad. Tegutseme Narvas aadressil Linda 4.

Tagasilanguse ennetamise grupp

Selleks, et sõltuvusest vabanedes tagasilangust ennetada, vajab inimene tuge ja motiveerimist. Tagasilanguse ennetamise grupis tegeleme transteoreetilise mudeli põhjal sõltuvusest vabanemise etappide käsitlemise ja planeerimisega. Selgitame, millised sammud tuleks läbida stabiilsuse saavutamiseks, miks need sammud on vajalikud ja millised on seni teadaolevad parimad praktikad „edasi liikumiseks“. Üheskoos analüüsime oma varasemaid probleeme ja ebaõnnestumisi. Tegeleme riskiolukordade selgitamise ja tagasilanguse ennetamise metoodikatega – arutleme, millised asjaolud (st sisemised ja välised riskid) on varem takistanud sõltuvuskäitumise muutust ja loome plaanid edaspidi nende asjaoludega paremaks toimetulekuks. Räägime tahtejõu olulisusest ja selle arendamisest nii vanglas kui vabaduses – igasuguse muutuse elluviimine nõuab pingutust ja pingutus omakorda tahtejõudu. Räägime sellest, mis on tahtejõud, kuhu ta kaob ja kuidas seda treenida. Tegeleme eneseanalüüsiga Hea Elu mudeli põhjal – Hea Elu mudeli (Good Lives Model) teooria põhjal püüdlevad inimesed oma elus heade väärtuste ja kogemuste loomisele, aga vahel praktikas see ei õnnestu või proovitakse saavutada häid eesmärke ebakohaste vahendite abil (nt otsitakse meelerahu sõltuvusainete kaudu). Samuti arutleme koos vältimis- ja saavutuseesmärkide seadmise ja järgimise teemadel – et sõltuvuskäitumise muutmine ei jääks ainult sõltuvusaine vältimiseks, vaid lisanduks ka positiivseid eesmärke seoses sõltuvusainetest hoidumisega. Püsiva muutuse jaoks on vaja, et inimese elu muutuks paremaks ja meeldivamaks, mitte ei jääks vaid uue tagasilanguse hirmus elamiseks.

Koostöö Töötukassaga

Juba aastaid on meie organisatsioon teinud tihedat koostööd Töötukassaga.

Kui olete Töötukassas töötuna arvele võetud ja soovite meie kogukonnaga liituda, õppida midagi uut, rikastada oma isikupära ja ideedega meie igapäevasest tööd ning jagada oma ainulaadset kogemust, on Teil võimalus töötada meie ühingus praktikandina või vabatahtlikuna.

Üksikasjalised tingimused ja info stipendiumide kohta leiate veebilehelt aadressil www.tootukassa.ee.