Psühholoogiline nõustamine

Kui Teid matavad enda alla hirmud ja ebakindlus; kui Te ei näe oma elul mingit eesmärki ega tea, mille poole püüelda; kui Teil on pidevalt probleeme lähedaste inimestega ja Te tunnete, et mitte keegi ei mõista Teid, võib meie psühholoog Ekaterina aidata Teil hoomata uusi võimalusi ning muuta oma elus neid asju, mis takistavad Teil olemast rõõmus ja oma eesmärke saavutamast.

Ekaterina saate vestelda eraviisiliselt või osaleda rühmas, kus saate kuulda teiste inimeste läbielamistest ja leiate vastuseid enda küsimustele. Nende rühmaseansside atmosfäär on üsna sõbralik ja meeldiv, ning kui Teie elus on liiga vähe lihtsat inimlikku suhtlust ja olete väsinud üksildusest, on see täpselt see, mida vajate. Teile pakutakse kasulikke nõuandeid ja võimalust jagada oma kogemusi, ning Natalja varustab Teid praktiliste teadmiste ja oskustega, mis aitavad Teil oma eesmärke saavutada.

Psühholoog Ekaterina Maslennikova. Registreerimiseks helista +372 58545878 , kirjuta ekaterina.maslennikova@ehpv.ee

Konsultatsioonid toimuvad aadressil: Jõhvi, Rakvere 4; Narva, Linda 4 (endine Baltiets), 6. korrus; Tallinn, Rävala 8, kontor 1014.

Teenust osutatakse Tervise Arengu Instituudi toel.

Sotsiaalnõustamine

Vahel tasub sotsiaaltöötaja poole pöörduda ka siis, kui sa pole majanduslikult võlgades ning sul on töö ja eluase.

Sotsiaaltöötaja on inimene, kes saab aidata näha ühiskonnas uusi eneseteostusvõimalusi. Elame ajal, mil võimalusi on palju, aga me ei tea, kust neid leida ja mida nendega peale hakata. Seetõttu saavad inimesed elukutse Sotsiaaltöötaja aitab inimestel meie segastel aegadel orienteeruda ning leida parimaid lahendusi oma ideede ja võimete elluviimisel.

Lisaks kõigele sellele on meie sotsiaaltöötaja loomulikult abiks selliste küsimuste lahendamisel nagu:

  • dokumentide vormistamine;
  • hüvitiste taotlemine;
  • võlgadest vabanemine;
  • CV koostamine;
  • töökoha leidmine;
  • vajalike koolituste leidmine;
  • haridusvõimalused;
  • nõustamine õiguste ja kohustuste küsimustes.

Veebinõustamisele saab registreeruda telefonitsi numbril (+372) 55578131 või e-kirjaga aadressil jekaterina.smirnova@ehpv.ee. Vajadusel saab meie sotsiaaltöötaja suunata kliendi edasi teiste spetsialistide juurde.

Teenus on tasuta ja konfidentsiaalne!

Kogemusnõustamine

Eestis kasvab uute HIV-i nakatunute arv iga päevaga. Üha sagedamini tekib inimestel küsimusi: – Kuidas sellega elada? Mis minu elus muutub? Kas ma saan elada täisväärtuslikku elu? — Kas peaksin oma HIV-staatusest sugulastele rääkima? Ülemusele? Arstidele? – Millal saab ravi alustada? – Kas laps saab tervena sündida? Kuidas lähedast aidata? Kas vastab tõele, et ravi kõrvalmõjud on väljakannatamatud? Kas HIV levib sääsehammustuse kaudu? Kas on tõsi, et HIV on osa ülemaailmsest vandenõust? Selleks on meie organisatsioon loonud võrdväärse kogemus nõustamisteenuse, kus kogenud konsultandid vastavad kõikidele pakilisematele küsimustele ning mis kõige tähtsam – edastavad Sulle usaldusväärset infot, jagavad oma kogemusi, aitavad luua kontakti arstiga ja kujundada. välja, mis on mis ja kuidas. Ei mingeid müüte ja eelarvamusi, peaasi, et oma tervise ja elukvaliteedi eest õigel ajal hoolt kanda.

Meie konsultandid nõustavad vene ja eesti keeles kõigis HIV-i ja ravi, narkomaania, hepatiidi, tuberkuloosiga seotud küsimustes, toetavad perekonda, kui üks või mõlemad partnerid on HIV-positiivsed.

Büroo on avatud Tallinnas esmaspäevast reedeni 10.00-17.00. Aadressil Rävala 8-1014, kümnes korrus. Kontaktid: Latšin, +37258706070, latsin.alijev@ehpv.ee

Jõhvis on konsultatsioonibüroo avatud esmaspäevast reedeni kell 10.00-17.00 ja asub Rakvere 4. Kontaktid: Nadezhda, +372 56753737, nadezda.tsjupa@ehpv.ee

Narvas on konsultatsioonibüroo avatud esmaspäevast reedeni kell 10.00-17.00 ja asub aadressil Linda 4, kuues korrus. Kontaktid: Natalia, +37256167097, natalja.slobozaninova@ehpv.ee; Elena, +372 53334226, elena.borisenko@ehpv.ee.

Teenust osutatakse Tervise Arengu Instituudi toel.

Pereteraapia, vanemlike pädevuste tõstmine

Inimesi, kes sooviksid kogu elu üksi elada, pole palju. Selleks, et saavutada siin maises elus täiuslikku personaalset maailmakõiksust, püüdleb iga inimese sisemaailm teise inimolevuse poole. Kuna oleme ise vahetult kokku puutunud selliseid eraviisilisi maailmu loovate HIV-positiivsete inimeste ees seisvate probleemidega, otsustasime omalt poolt pöörata erilist tähelepanu perekondlikele suhetele ja pakkuda mitmekülgset tuge paaridele, milles üks või mõlemad partneritest on HIV-positiivsed. Selle saavutamiseks on meie kogukond valmis aitama Teil leida sisemist jõudu ja vabadust, et langetada õigeid otsuseid ja suurendada nii enda kui ka oma lähedaste õnnetunnet. Meil on hea meel pakkuda Teile sellel teel tuge ja inspiratsiooni ning vajadusel Teid ka leebelt mõistlikkusele manitseda!

Kontaktid: Ekaterina Maslennikova,  ekaterina.maslennikova@ehpv.ee, tel: +372 58545878

Teenust osutatakse Tallinna Linnavalitsuse toel. Meeskonnas töötavad kvalifitseeritud spetsialistid!

Kõik teenused on tasuta, anonüümsed ja konfidentsiaalsed

Tugiteenused lastele

Kui Teie laps vajab abi õppimisel, joonistamisel, tähtede ja numbrite tundmaõppimisel, lugemisel ja suhtlemisel, helistage meie konsultandile

Kontaktid: Ekaterina Maslennikova, ekaterina.maslennikova@ehpv.ee, tel: +372 58545878

Pakume tasuta, individuaalset tuge lastele, kes maailma alles avastavad. Tegutseme Narvas aadressil Linda 4.

Tagasilanguse ennetamise grupp

Selleks, et sõltuvusest vabanedes tagasilangust ennetada, vajab inimene tuge ja motiveerimist. Tagasilanguse ennetamise grupis tegeleme transteoreetilise mudeli põhjal sõltuvusest vabanemise etappide käsitlemise ja planeerimisega. Selgitame, millised sammud tuleks läbida stabiilsuse saavutamiseks, miks need sammud on vajalikud ja millised on seni teadaolevad parimad praktikad „edasi liikumiseks“. Üheskoos analüüsime oma varasemaid probleeme ja ebaõnnestumisi. Tegeleme riskiolukordade selgitamise ja tagasilanguse ennetamise metoodikatega – arutleme, millised asjaolud (st sisemised ja välised riskid) on varem takistanud sõltuvuskäitumise muutust ja loome plaanid edaspidi nende asjaoludega paremaks toimetulekuks. Räägime tahtejõu olulisusest ja selle arendamisest nii vanglas kui vabaduses – igasuguse muutuse elluviimine nõuab pingutust ja pingutus omakorda tahtejõudu. Räägime sellest, mis on tahtejõud, kuhu ta kaob ja kuidas seda treenida. Tegeleme eneseanalüüsiga Hea Elu mudeli põhjal – Hea Elu mudeli (Good Lives Model) teooria põhjal püüdlevad inimesed oma elus heade väärtuste ja kogemuste loomisele, aga vahel praktikas see ei õnnestu või proovitakse saavutada häid eesmärke ebakohaste vahendite abil (nt otsitakse meelerahu sõltuvusainete kaudu). Samuti arutleme koos vältimis- ja saavutuseesmärkide seadmise ja järgimise teemadel – et sõltuvuskäitumise muutmine ei jääks ainult sõltuvusaine vältimiseks, vaid lisanduks ka positiivseid eesmärke seoses sõltuvusainetest hoidumisega. Püsiva muutuse jaoks on vaja, et inimese elu muutuks paremaks ja meeldivamaks, mitte ei jääks vaid uue tagasilanguse hirmus elamiseks.

Koostöö Töötukassaga

Juba aastaid on meie organisatsioon teinud tihedat koostööd Töötukassaga.

Kui olete Töötukassas töötuna arvele võetud ja soovite meie kogukonnaga liituda, õppida midagi uut, rikastada oma isikupära ja ideedega meie igapäevasest tööd ning jagada oma ainulaadset kogemust, on Teil võimalus töötada meie ühingus praktikandina või vabatahtlikuna.

Üksikasjalised tingimused ja info stipendiumide kohta leiate veebilehelt aadressil www.tootukassa.ee.

Kui oled juba otsustanud meie meeskonna liikmeks astuda, siis võta meiega ühendust: Ekaterina, +372 55578131 või e-mail: jekaterina.smirnova@ehpv.ee

HIV ja vaesus

Heategevus on kaasaegses maailmas arenenud riigi lahutamatu osa, kus inimesed mõtlevad oma tulevikule, maailmale, milles elavad nende lapsed, halastavad südamed.

Oleme ääretult uhked, et meie raskel ajal on üha rohkem inimesi ja ettevõtteid, kes tegelevad heategevusliku tegevuse, vabatahtliku tegevuse, sponsorlusega. Nad on valmis aitama hätta sattunuid, nad on rahva uhkus.

Eesti HIV-positiivsete võrgustik analüüsis klientide vajadusi. Nägime, et vaesusega võitlemisel on vaja aidata ja luua eraldi abiliin, mis on mõeldud allpool “vaesuspiiri” elavatele inimestele, s.o. kellel ei ole minimaalseid elutähtsaid tingimusi. Sellised heategevusprogrammid võivad hõlmata haridust, töökohtade loomist ja tööhõiveabi, eluaseme-, meditsiini-, sanitaar-, epidemioloogilisi, kultuuri- ja haridusprojekte, toiduabi ja tasuta toitlustamise korraldamist, rahaliste toetuste maksmist, ajutiste peavarjude korraldamist, psühholoogilise ja õigusabi jne.

Reeglina kogevad tänapäeval kõikjal maailmas aset leidvate viimaste sündmuste ohvrid tervet rida võimalikke probleeme.

Sotsiaalselt vähekindlustatud elanikkonnarühmade – üksi lapsi kasvatavate emade – rehabiliteerimine; puuetega inimesed; pagulased; lapsed; rasedad naised; inimesed, kes kaotasid töö või keda diskrimineeriti jne.

Oma omaduste tõttu satuvad nad objektiivselt raskemasse olukorda kui tavainimesed üldtunnustatud vaates. Sel juhul on heategevuslik tegevus suunatud nende võimaluste viimisele elanikkonna põhiosa elatustasemele.

Maailm teab rekordilisi heategevusaktsioone. Näiteks 2010. aastal allkirjastasid miljardärid Ameerikas lubaduse anda vähemalt pool oma varandusest heategevuseks. Nende inimeste hulka kuulusid Microsofti asutaja Bill Gates ning Facebooki asutajad Mark Zuckerberg ja Dustin Moskowitz.

Tänaseks oleme saanud aidata enam kui 50 peret:

toidupakid – 42 peret

vajalikud riided ja jalanõud – kuskil 20 klienti sh lapsed

koolitarbed – üle 20 õpilase

mänguasjad, pusled, mähkmed – umbes 10 beebit

mobiiltelefonid õpilastele – 3 tk.

arvutid võrgutöötajatele ja koolilastele – 6 tk.

aastavahetuse kingitused päkapikkudelt 80 lapsele

Meie tegevus on täiesti läbipaistev, peame abivajavate klientide nimekirju, koostame oma partneritele aruandeid, pildistame toimetatud abi ning avaldame fotoreportaaže sotsiaalvõrgustikes.

See projekt ei ole algselt loodud pikaajalisena, kuid vajadus toodete ja esmatarbekaupade järele võrgustiku kitsastesse oludesse sattunud klientidele on säilinud tänaseni. Nii tekkis terve meie töö valdkond, mida nimetasime “HIV JA VAESUS”.

Selle projektiga võivad liituda kõik, kellel on hea süda ja veidi rohkem võimalusi.

Meie partneriteks on:

Heategevuslik liikumine “Südamete soojus” (Heategevusfond Südamete Soojus)

“Lionsklubide ühendus”, aga ka kümned lihtsalt hoolivad inimesed.

Valimisliit “RESTART” KOHTLA-JÄRVE

MTÜ ELUMUUTUVAD ABISTAJAD

  1. AASTAL HIV- JA VAESUSPROJEKTI ALAL ANTUD ABI

NARVA/OLGINO

30 PERE – TOIDUABI, SEALHULGAS 4 PERET SAID Mähkmeid ja imikutoitu

23 PEREKONTORITARVED, SH KOOLI LAPSED 40

72 LAST SAID JÕULUKINGITUSED

30 INIMEST – HÜGIEENITARBED

Jõhvi/Kohtla Järve/Sillamäe

JÕULUKINGITUSI SAID 52 INIMEST – RIIDED JA JALATSID

8 PERE – MÄNGUASJAD, RAAMATUD, PUZLED

UMBES 100 INIMEST SAID RIIDEID JA JALATSID (TAASKASUTUSE JAOKS)

22 LAPST

12 PERE – TOIDUABI JA KONTORITARBED

1 SÜLEARVUTI KLIENDILE ÕPPIMISEKS.

1 SÜLEARVUTI VABATAHTLIKULE

Kontaktid:

Natalia, +37256167097, natalja.slobozaninova@ehpv.ee;

Ekaterina, +372 55578131, jekaterina.smirnova@ehpv.ee

Hoolime Eesti inimestest.

Ukraina HIV-iga elavate naiste eneseabigrupp

Eesti HIV-positiivsete võrgustik (EHPV) http://www.ehpv.ee aitab peamistes võtmegrupides olevaid HIV-ennetusrühmade sõjapõgenikke, samuti HIV-ga elavaid inimesi, kes kannatasid Venemaa sõjalise agressiooni tõttu Ukraina vastu ja selle viies humanitaarkatastroofi alla. EHPV annab teavet olulistel teemadel inimestele, kes on sunnitud riigist lahkuma või on sealt juba lahkunud, samuti neile, kes soovivad neid toetada.

* Ukraina sõja eest põgenevatel inimestel, kes on saanud “ajutise kaitse” staatuse, on õigus saada meditsiiniteenuseid, sealhulgas HIV-ravi Eestis ja Euroopa Liidu riikides.

* Aitame Ukraina pagulastel saada juurdepääsu retroviirusevastasele ravile, kahjude vähendamise programmidele, uimastisõltuvuse ravile ja LGBT+ inimeste toetamisele.

HIV-eriarstiabi Eestis Ukraina pagulastele osutatakse tasuta erakorralist arstiabi, sealhulgas retroviirusevastast ravi. Eesti HIV-positiivsete võrgustik annab ukraina, eesti, vene ja inglise keeles teavet organisatsiooni poolt Ukraina pagulastele pakutavate teenuste kohta. Hepatiidi, tuberkuloosi ja opioidide asendusravi teenuseid pakkuvate keskuste kontaktandmeid saab leida euroopa testimispunktide otsingusaidilt ukraina, vene, eesti ja teistes keeltes.

HIV-i mõju on alati ainulaadne. Igal HIV-ga inimesel on oma vajadused ja nõuded, EHPV tegeleb toe pakkumisega, selle töö on pidev ja hoolikas uurides oma klientide elu probleemide ja omaduste kohta. Kõik HIV-positiivsed inimesed on erinevad, igaühel on oma saatus ja oma elukogemus, HIV-ga inimesed ei ole üksteisega sarnased. Ainus asi, mis ühendab eranditult kõiki HIV-ga inimesi, on viirus kehas, samuti meditsiiniliste, psühhosotsiaalsete, majanduslike küsimuste kompleks, häbimärgistamine, millega nad peavad pidevalt silmitsi seisma. Ja see, mida tugimeeskond saab teha, on aidata HIV-positiivsetel inimestel saada jõudu, et õppida, kuidas neid väljakutseid ise lahendada. Esimene Ukraina HIV-iga elavate naiste eneseabigrupp alustab MEIE kokkusaamisi Eesti HIV-positiivsete võrgustikus. Ukraina HIV-positiivsed naised kutsuvad kokkusaamistele neljapäeviti kella 13:00-st. Tegevus toimub Tallinna linnavalituse toel.