Tere Tulemast!

Uued näod meie meeskonnas:

 

Kadi Viljak

Vabatahtlik

Peaaegu poole oma elust ehk viimased 21 aastat olen töötanud meediavaldkonnas. Ülikoolis õppisin psühholoogiat (Akadeemia Nord ja TalTeh), erialastel koolitustel kaasaegset meediat ning digiturundust.

Töötades ajalehes Õhtuleht uudistereporterina, kirjutasin sageli ka ühiskondlikult aktuaalsetel ja sotsiaalsetel teemadel. 2001. aastal kui HIV-viirus oli meedias n-ö uus ja kuum teema, puutusingi esimest korda kokku (esialgu tööalaselt, hiljem ka isiklikumalt) ühe HIV-viirusega nakatunud noore naise ja tema perekonnaga.

Tänavu veebruaris sain teada, et seda naist enam meie hulgas ei ole. Just samal ajal asus kogu maailma võimsa hooga vallutama uus viirus nimega Covid-19 ning absoluutselt kõik meediaväljaanded hakkasid 24/7 rääkima haigusest nimega „koroona“.

Mind hakkas aga üha rohkem huvitama, mis on saanud HIV-ist ja Aidsist, kuidas elab täna HIV-viirusega inimeste kogukond? Lisaks ametlikule statistikale leidsingi internetist juhuslikult Eesti HIV-positiivsete Võrgustiku kodulehe ja siit ka inimesed, kes juba 15 aastast igapäevaselt just HIV-iga elavate inimestega ning nende lähedaste probleemide, murede ja rõõmudega tegelevad. Töötavad selle nimel, et HIV-viirust oleks Eestis vähem.

Loodan, et minu varasem töökogemus eestikeelses meediaruumis aitab EHPV meeskonnal edaspidi veelgi paremini aidata Eestis HIV-viirusega elavaid inimesi ja nende lähedasi nii kogukondlikult kui ka riiklikul tasandil.

Kui küsida vaba aja ja hobide kohta – kuna tööpäev möödub suures osas arvutis ja istudes, siis vaba aja veedan pigem vabas õhus, enamasti koos oma koeraga.

 

Jaan Pliznik

Vabatahtlik

„Minu teod on minu valik!“
Naudin elu kõigis selle vormides.
Mulle meeldib reisida ja kohata uusi inimesi, näha uusi paiku ning puutuda kokku teistsuguste
ellusuhtumiste ja ka juba tuttavate asjadega.
Olen olnud HIV-positiivne alates 2010. aastast.

Olen kogenud selle haigusega elamist nii ravimitega kui ka ilma, nii hirmude kui ka
lootustega.
Mul on sõltuvushäireliste inimestega koos elamise kogemus.
Mul on esinenud vaimse tervise probleeme ja ma tean, mis on psüühiline valu.

Vabatahtliku kogemusnõustajana Eestis, Venemaal ja Iisraelis töötades olen aidanud inimestel
lahendada HIV-i, kõikvõimalike sõltuvushäirete ja vaimse tervisega seonduvaid probleeme.

 

Natalja Slobožaninova

HIV-kogemusnõustaja

Tervist kõigile!

Tervist kõigile!
Minu nimi on Natalja. Olen 38 aastat vana. Poolteist aastat tagasi kolisin Tallinnast Ida-Virumaale. Räägitakse, et Ida-Virumaal ei toimu arengut, et noored lahkuvad siit. Mina, vastupidi, tulin siia, jäin siia ning olin valmis töötama, looma ja paremaks muutma.

Koolis oli mu lemmikülesanne vabateemaliste kirjandite kirjutamine. 8. klassis kirjutasin teemal „Uimastisõltuvus ja tervisekahjud“, 9. klassi emakeele lõpukirjandis teemal „Raskestikasvatatavad teismelised“. Alkoholisõltuvusprobleemidega inimeste aitamine on mu unistuste töö! Alates 14. eluaastast olen töötanud kokana, ettekandjana, baaridaamina, toateenindajana ja müügiesindajana. Viimase aasta olen töötanud administraatorina autode ilusalongis. Lisaks masinate eest hoolitsemisele tegelesin reklaamiga ning klientide nõustamisega vene, eesti ja inglise keeles, mis tõi ettevõtte jaoks peagi kaasa tellimuste hulga
ja kasumi kasvu.

Minu olulisemad isikuomadused on empaatia, oskus kuulata ja kuulda, kiire õppimisvõime, lahke suhtumine inimestesse ja hea pingetaluvus. Aastatepikkune kogemus uimastite ja alkoholi tarvitamisega, korduvad kinnipidamised ja praeguseks saavutatud teadlikult karske eluviis, retroviirusvastane ravi, kaks hea tervisega tütart ning täisväärtuslik, õnnelik elu on minu hinnangul headeks täiendavateks eeldusteks teie organisatsiooni edukale arendamisele.

Mäletan, kuidas Tallinnas kliinikus käies vaatasin EHPV stende organisatsiooni töötajate
fotodega ja kadestasin neid… Ja nüüd olen ma teiega koos siin, samas meeskonnas!