19. mail Sallivuslindi kujuliselt paigutatud küünalde süütamine aidsiohvrite mälestuseks

TALLINN

19. mail 2024 toimus Tammsaare pargis AIDSi mälestustseremoonia. Osalejad kogunesid, et austada neid, kes kaotasid haiguse tõttu elu. Pargis süüdatud küünalde valgus sümboliseeris lootust ja ühtsust võitluses AIDSi epideemia vastu, samuti toetust HIV-ga elavatele inimestele.

Tseremoonia ajal asetati välja punane lint, millest on saanud rahvusvaheline solidaarsuse ja HIV/AIDSi teadlikkuse sümbol. Meetmes rõhutati, kui oluline on jätkata jõupingutusi, et levitada teavet haigusest mõjutatud inimeste ennetamise, ravi ja toetamise kohta. Lint oli ka meeldetuletuseks vajadusest võidelda HIV-ga elavate inimeste eelarvamuste ja häbimärgistamise vastu.

Üritus tõi kokku erinevas vanuses ja elukutsega inimesed, näidates avalikkuse toetust ja solidaarsust. Osalejad väljendasid lootust, et sellised üritused aitavad juhtida tähelepanu AIDSi probleemile ja innustada tegutsema olukorra parandamiseks. AIDSi mälestuspäev oli oluline meeldetuletus, et igaüks saab anda oma panuse epideemiavastasesse võitlusesse.

NARVA

Tänane kuupäev on 19. mai. Narvas toimus kohtumine, mis oli pühendatud ülemaailmsele AIDS-i surnute mälestuspäevale.

Kell 12.00 süüdati Peetri platsil küünlad lindi kujul ja meenutati inimesi, kes on surnud AIDS-i tõttu.

Kell 13.00 paigaldasime koos oma partnerite ja Narva haigla meditsiinitöötajatega mälestustahvli SA Narva Haigla territooriumile ja süütasime mälestusküünlad.

Külastasime ka Kristuse Ülestõusmise katedraali, mille territooriumil on samuti EHPV mälestustahvel.

Pärast seda toimus sallivuslõuna.

Oluline on kõigil seda päeva austusega ja mälestusega meenutada, sest teised inimesed elavad tänu ravile ja väga suure panuse on andnud need inimesed, keda enam meie seas ei ole …

Sellel päeval tahame väga kõiki toetada ja öelda: “Me elame! HIV ei ole surmaotsus!”

TARTU