20.06.2022-21.06.2022 toimus Põhjamaade Ministrite Nõukogu esinduse toel õppevisiit Eestisse Tallinna.

20.06.2022-21.06.2022 toimus Põhjamaade Ministrite Nõukogu esinduse toel projekti “Parimate praktikate ja kogemuste vahetus pagulastega töötamine Balti riikides” raames esimene õppevisiit Eestisse Tallinna.

 

Projekti eesmärk on suurendada võimet reageerida sotsiaalselt olulistest haigustest mõjutatud pagulaste vajadusi ning suurendada huvikaitsevaldkonna organisatsioonide võimekust õppevisiitide kaudu Eestisse, Lätti ja Soome.

Meie Tallinna Kogukonnamaja külastasid 8 Läti ja Soome  esindajat – AGIHAS (Riia, Läti) ja Positiiviset ry (Helsingi, Soome).

Õppevisiidi esimesel päeval tutvustasime EHPV tegevust. Erilist tähelepanu pöörati meie töö suunale pagulastega. Narva EHPV kontori psühholoog ja Jõhvi büroo kogemusnõustaja jagasid oma kogemusi kaugtööna pagulastega töötamisel.

Teisel päeval külastasime Tallinna Sotsiaalhoolekande- ja Terviseametit. Osakonna esindaja Mihhail Jakovlev rääkis osakonna töö iseärasustest põgenikega Tallinnas.

EHPV psühhosotsiaalsete projektide koordinaator Ekaterina Smirnova korraldas seminari sotsiaalselt oluliste haiguste all kannatavate pagulastega töötamise kohta. Osalejad arutasid sotsiaaltöötaja, kogemusnõustaja ja tugiisiku töö tunnuseid. Hiljem kuulasid osalejad loengut traumalisest psühhosotsiaalsest tööst. EHPV psühholoog Ekaterina Maslennikova viis osalejatele läbi praktilise harjutuse traumaga töötamiseks.

Pärast koolitust külastasid osalejad Tallinna Pagulaste Vastuvõtukeskust. Sotsiaalabi ja tervishoiu osakonna esindaja Mihhail Jakovlev viis läbi keskuse ekskursiooni, rääkis teenustest, mida inimesed keskuses saavad. Kohtumisega liitus Tallinna abilinnapea Betina Beškina, kes jagas oma kogemusi pagulaste vastuvõtukeskuse töö loomisel ja korraldamisel ning vastas osalejatele ka huvi pakkuvatele küsimustele.

Meie koostööpartnerid Lätist ja Soomest märkisid õppevisiidi kõrget korraldustaset, saadud teadmiste ja kogemuste olulisust edasiseks tööks pagulastega nende riigis. Järgmine õppevisiit toimub Riias. Vastuvõttev organisatsioon on AGIHAS. Teise visiidi käigus tutvuvad osalejad AGIHASi tegevusega, tutvuvad oma kogemustega pagulastega töötamisel ning korraldavad ka pagulastega sotsiaaltöö minikonverentsi.