Baltimaade Pagulaste Tugikeskuse tutvustus

🌟 Tutvustame Baltimaade Pagulaste Tugikeskust! 🌍🤝

Pärast Venemaa agressiooni ja sissetungi Ukrainasse 2022. aastal on pagulaste laine leidis tee Euroopa kallastele, otsides turvalisust ja lohutust. Numbrid olid vapustavad – üle 8 miljoni pagulase kogu Euroopas, neist üle 500 000 leidis varjupaika Baltimaades ja Skandinaavia riikides, millest 1/3 olid süütud lapsed, samuti Ukraina võtmerühmade esindajad.

Selles väljakutses sündis lootusekiir – Baltimaade Pagulaste Tugikeskus, MTÜ Eesti HIV-positiivsete Võrgustik jõupingutustel loodud tugikeskus.  Projekt töötab alates juunist 2023. aastast kuni 2024. aasta oktoobrini ning selle projekti eesmärk pakkuda abi abivajatele ja nende elu muutustega toimetulema.

 🤝 Partnerlus Progressi nimel

Koostöö õlg õla kõrval AGIHASega Lätis, Positiiviset ry ja HivFinlandiga Soomes, EHPV Eestis, samuti plaanis laienemine Leetu ja Norrasse, Baltimaade keskuses püüab ühendada südameid ja ressursse piiriüleselt. Võimas Vastastikuse mõistmise memorandum, mis paneb aluse ühisele missioonile.

🏠 Baltimaade Keskus – Ukraina pagulaste toetamine

Balti keskus ei ole lihtsalt projekt, see on päästerõngas neile, kes on kogenud sõja raskuseid. See pakub teenuste tsentraliseeritud koordineerimist psühhosotsiaalne, meditsiiniline, sotsiaal-majanduslik, õiguslik ja infosfääridele. Varjupaiga toetus on avatud ukraina pagulastele, HIViga elavatele pagulastele, LGBT+ kogukonnadele, HIVi nakatunud peredele, lastele ja muudele võtmerühmadele.

🌐 Kaastundlik ühendus

Ürituste raames on meil hea meel teatada mitmekeelse veebisaidi käivitamisest, mille eesmärk on suunata pagulasi teekonnal parema elu poole. See üks Veebiportaal on kättesaadav 7 keeles ja pakub pagulastele vajalikku teavet teabele, suunates nad oma uutes riikides kättesaadavate teenuste juurde. See on digitaalne Sild helgemasse homsesse neile, kes seda vajavad.

💬 Sõnumi levitamine

Baltimaade keskus ei ole ainult infrastruktuur, vaid selle ülessane on tagada, et iga inimene, kes vajas abi, võis selle leida. Strateegilise kommunikatsiooni kaudu kampaania suhtes pöördume Ukraina AIDSi keskuste poole, sõbralike perearstide ja võtmeisikutega töötavate vabaühenduste poole. Üheskoos reklaamime veebisaiti kui abimajakat, päästerõngast neile kes otsivad varjupaika Balti riikides.

🌟 Jätkusuutliku tuleviku kujundamine

Teekond ei lõpe selle projektiga. Projekti lõppedes toimub suur veebikonverents, kus käsitletakse toimunud õppetunde ja visandab Balti keskuse visiooni neist esimestest sammudest kaugemale. See on umbes sildade ehitamine, mis peavad vastu ajaproovile, pakkudes lootust neile, kes seda soovivad ja kes otsivad helgemat tulevikku.

🌍 Piiriülene mõju

Liituge meiega, et avaldada tõelist mõju. Koos me aitame kaasa sõjapõgenike heaolu parandamisele HIViga elavate inimeste poolt ja nende peredest lastele ja LGBT+ kogukonnale. Baltimaade keskusega, rahvusvaheline Infoteenuste osutamise mehhanismi kaudu kujundame tulevikku, kus kaastunne ei tunne piire.

🤝 Partnerid:

Baltimaade Pagulaste Tugikeskuse projekti toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu .

Riiklikud partnerid: AGIHAS, Läti | Positiiviset ry, HivFinland, Soome

| EHPV, Eesti | Demeter, Leedu jt.

Muudame elusid, samm-sammult.

#BaltimaadeKeskus #PagulasteToetamine #MeOlemeKoosTugevad