Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia migrantide tervise suvekool

EHPV ja Baltic HUB-i tööd esitleti parimate praktikatena “Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia migrantide tervise suvekoolis”.

Meil oli uskumatu võimalus osaleda 21.-22. augustil 2023 Armeenias Jerevanis toimunud “Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia migrantide tervise suvekoolis”. Ürituse korraldas rände ja tervise piirkondlik eksperdirühm (REG). Projekti eesmärk oli süveneda demograafiliste ja sotsioloogiliste uuringute meetoditesse, keskendudes Ida-Euroopa Ühenduse, Ida-Aafrika piirkonna ümberasustatud isikute, migrantide ja pagulaste meditsiiniliste vajaduste hindamisele ning arutades Ida-Euroopa Ühenduses, parimaid tavasid ja migrantidele mõeldud teenuste paketti.

Meil oli au tutvustada oma tööd üritusel, mis oli pühendatud teemale “Parimad tavad migrantide ja pagulaste peamiste elanikkonnarühmade teenindamiseks”. EHPV projektijuht Armen Agadzhanov demonstreeris BALTIC HUB ja EHPV tähelepanuväärset tööd Ukrainast pärit põgenike, eriti HIV+ ja LGBT kogukondadest pärit pagulaste toetamisel.

BALTIC HUB on regionaalne koordinatsioonikeskus, mis koondab HIV ja LGBT organisatsioone Eestis, Lätis, Leedus ja Soomes. Nende teenused hõlmavad juurdepääsu ravimitele, sotsiaalset tuge, tervisekindlustuse nõustamist, psühholoogilist abi ja palju muud. Nad laienevad, hõlmates Norrat, Poolat ja Ukrainat.

Oleme tohutult tänulikud võimaluse eest esitada selline ümberkujundav algatus. Suvekool demonstreeris koostöö ja innovatsiooni jõudu migrantide terviseprobleemide lahendamisel. Jätkame koostööd tervema ja kaasavama tuleviku nimel! 💪