Takistusrada, kondoomid ja poksikindad. Mis tunne on olla erivajadustega inimene?

 Eelmisel nädalal, teisipäeval,  ehitati sotsiaalministeeriumi hoone  ette takistusrada,  asetati lauad,  millele asetati hämmastavad prillid,  viipekeele ABC ,  poksikindad ja läheduses kükitas  juhtkoer.   Kõik see nii  , et  inimesed  saaksid kogeda, mis  tunne  on olla   erivajadustega  inimene.   RusDelfi  reporter külastas  stseeni, rääkis  aktsioonis osalejatega ja testis kõike enda peal.

Mittetulundusühing “Test Your   Senses” (“Pane oma meeled proovile”) on tegelenud  sellega, et see sobib  kõigile tulijatele. A. simulatsioonid.  Organisatsiooni juhi Christel Sohenbitzi sõnul kutsus   sotsiaalministeerium nad üles näitama  kõigile, kuidas  puuetega   inimesed end tunnevad. .

“Selliseid tegevusi pidades näitame, kuidas erivajadustega  inimesed igapäevaste  ülesannetega  toime tulevad.  Samuti on  tänu sellistele simulatsioonidele võimalik jõuda lähemale arusaamisele,     mida tuleks meie ühiskonnas  paremaks muuta,” selgitas Sogenbitz.  Ta rõhutas, et  peaaegu kõik kohalviibijad on igasuguste piirangutega  inimesed.  Nii et selle sündmuse teine eesmärk on ületada hirmud ja stereotüübid.

Oli  ka t. A. “valvurid”.  Nad kindlustasid inimesi takistusraja läbimisel kiropraktikuga  (manuaalne tool – õige nimi “ratastooli” asemel  – umbes. RusDelfi).

 Takistusrada

Sealt otsustasime  alustada.  See koosnes  mitmest maantee maastikku jäljendavast  kaldteest. Mõned valmistati   väikese löögi kujul, teised olid  piiride, juurte ja kaevanduste imitatsioon.

Väikese künnise  ületamiseks peab kiropraktikuga inimene  tagasi  kalduma, ratastest mugavamalt haarama  ja keha edasi liikuma.  Seega   rullub inertsiga üle väikese kõrguse. Kõlab lihtsalt?  See pole   nii.     Harjumusest  ei saanud seda teha  ei esimesel ega  kümnendal korral.  Ja see ei tähenda,  et tagasi kallutamine on  lihtsalt hirmutav, isegi  teades, et  seal on inimene, kes teid kindlustab . Teel   , mis simuleerib   metsarada  või väga  halvasti tehtud kõnniteed  kaevanduste ja aukudega, on  jalutuskäru  täielikult kinni jäänud.  Võimalus  , et inimene sellisest  segadusest  reaalses elus välja pääseb,  läheneb  nullile   kui väsimusele ja ilmastikutingimuste halvenemisele.

Selle tulemusena sai takistusrada ületada  ainult sama  kindlustatu abiga, kes lükkas tagant, et aidata läbida. Reaalses elus ei ole puuetega inimesel alati sellist assistenti.

“Na troyechku”

Nagu   üks  kiropraktikus  viibijatest meile ütles,  pole tal sellises  olukorras muud valikut, kui oodata möödujatelt abi  või proovida  end kiikuda, Et august välja saada.  Mees jagas, et on olnud kiropraktikus  10 aastat.  Kui küsiti , kuidas ta  hindab meie linnaruumi,  vastas ta – “kolmele”.  See ei kõla  nii halvasti, eriti  viiepunktilisel skaalal. Kuid  praktikas tähendab  see, et inimesed on sunnitud iga päev  silmitsi seisma sarnaste raskustega.

Tallinna vanalinn, mis meelitab   aasta-aastalt ligi tuhandeid turiste,  ei ole tegelikult piiratud liikumisvõimega inimesele  absoluutselt kohanenud. “Seda saab parandada, asendades osa kõnniteest lamedate kaasaegsete plaatidega,” lisas vastaja.

Sait tallinn.ee esitab linna ligipääsetavuse kaardi, kus roheline näitab täisliiklusega teid, kollane osaline ja punane –  selle täieliku puudumisega.  Vanalinn, lisaks  äärelinna tänavatele,  on  sellel kaardil mingil põhjusel hall koht ilma nimetusteta.

Tõlgitud vene keelsest allikast eesti keelde:

https://rus.delfi.ee/statja/120009708/polosa-prepyatstviy-prezervativy-i-bokserskie-perchatki-kakovo-eto-byt-chelovekom-s-osobymi-potrebnostyami