1.juuni lastekaitsepäeva tähistati jagades sotsiaalselt raskes olevates peredes toidupakke.

1. juuni pühade eelõhtul koguti Narvas, Jõhvis ja Tallinnas toidupakke sotsiaalselt raskes olukorras olevatele peredele, kellel on hetkel väga raske aeg. @EHPV HIV-positiivsete võrgustik koos sponsoritega Rahvaabi “Puhas süda” ja Heategevusfond „Südamete soojus“. Heategevusliikumine “Südamete soojus” muutis selle päeva väikeste printsesside ja printside jaoks paremaks ja rõõmsamaks. Kuid nähes nende õnnelikke nägusid, naeratusi, on nad nii võluvalt ilusad, saaksite aru, et see on väikseim asi, mida me võiksime nende heaks teha, ja tahaksime anda rõõmu ja õnne hetki veelgi rohkem. Raha ja karjäär pole ju nii oluline. Tähtis, et need on meie lapsed… Kindlasti hellitage lapsi, sest me ei tea milliseid katsumisi on elu neile ette valmistanud (Antoine de Saint-Exupery).

Täna tähistab kogu maailm 1. juunit lastekaitsepäevana. Selle püha tähistamise traditsioon pärineb aastast 1857, kui juuni teisel pühapäeval pidas Chelsea pastor dr Charles Leonard kirikus erilist teenistust lastele ja lastest. See päev sai tuntuks kui rooside päev, siis muudeti nimi lillepäevaks ja hiljem lastepäevaks.

Tervise Arengu Instituudi ja Terviseameti andmetel kipub HIV-nakkus Eestis vähenema, kuid on sotsiaalministeeriumi andmetel endiselt tõsine rahvatervise probleem. Aastatel 2013–2021 vähenes uute juhtude arv aastas kokku 60%. Eelmisel aastal diagnoositi Eestis 125 uut HIV-juhtu. Neist 11% nakatus süstimise teel ja 64% seksuaalselt. Aja jooksul on noorte seas vähem uusi juhtumeid, samas kui 30–39-aastaste osakaal on suurenenud.