Euroopa testimisnädal(16.–23. mai 2022)

Euroopa testimisnädal on üleeuroopaline kampaania, mis kutsub partnerorganisatsioone üle Euroopa avalikus, poliitika- ja tervishoiusektoris kaks korda aastas (kevadel ja sügisel) üheks nädalaks kokku tulema, et suurendada testimistegevust ja tõsta teadlikkust hepatiidi varajase testimise kasulikkusest. HIV-i algatus on arenenud alates selle käivitamisest 2013. aastal ja sellest on saanud laialdaselt tunnustatud Euroopa üritus, kus igal aastal osaleb sadu organisatsioone. Iga organisatsioon eraldab vabatahtlikult aega testimisnädala tegevusteks.

Kevadise Euroopa testimisnädala (16.–23. mai 2022) teemaks on tagada kriisi ajal juurdepääs ohututele testimisteenustele ja abistada kõige marginaliseerunud elanikkonda.

📜 Käimasoleva Euroopa testimisnädalaga saab tutvuda lingilt ➡️ ➡️ ➡️ https://www.testingweek.eu/campaign-materials/statements/.

Praegune tervisekriis Ukrainas ja Ida-Euroopas koos pikaleveninud COVID-19 pandeemiaga on tekitanud ülemaailmse rahvatervise hädaolukorra. Olulised tervishoiuteenused, sealhulgas HIV-i, viirushepatiidi ja sugulisel teel levivate nakkuste (STI-de) testimisteenused, olid tõsiselt raskendatud ja häiritud.

Arvestades, et miljonid Ukrainast pärit inimesed on Euroopas põgenikeseks saanud, on vaja tugevdada koostööd, et tagada ohutu, vabatahtlik ja konfidentsiaalne testimine kõigile, kes soovivad end testida, ning pakkuda tugiteenuseid, sealhulgas ennetus- ja meditsiini- ning psühhosotsiaalne tugi.

Kui Sinu organisatsioon soovib kampaaniaga liituda, saad registreeruda lingil 👉👉👉 https://www.testingweek.eu/sign-up/

📝 Juba registreerunud osalejate nimekirja näed lingilt 👉 https://www.testingweek.eu/get-involved/participants/

📍 Siit leiad kõik Euroopa testimisnädala materjalid, mida saad oma tegevustes kasutada ➡️ https://www.testingweek.eu/campaign-materials/

📍 Oluline on tähistada Euroopa testimisnädala raames toimuvaid üritusi ja infot sotsiaalvõrgustikes Twitteris ja Facebookis hashtagidega #EuroTestWeek, #TestTreatPrevent ja tag @EuroTestWeek.

📍 Euroopa kevadise testimisnädala logo 15 keeles (inglise, tšehhi, soome, prantsuse, gruusia, saksa, itaalia, leedu, poola, portugali, vene, hispaania, rootsi, türgi ja ukraina keeles) saab alla laadida siit ➡️ https://www.testingweek.eu/campaign-materials/etw-logos/

📍 Huvitavaid uudiseid ja teateid saab lugeda ka korraldajate uudiskirjast lingil ➡️ https://mailchi.mp/rh/setw2022_start_reminder

👆 Ja peale selle, veenduge, et teie organisatsioon oleks Euroopa Test Finderis http://www.testfinder.info/ loetletud. Ukrainas ja Ida-Euroopas jätkuva tervisekriisiga seoses on eriti oluline, et ümberasustatud inimesed leiaksid läheduses testimise, ravi ja muude HIV-i, viirushepatiidi, STI-de ja tuberkuloosiga seotud tugiteenuste osutamiseks. Kui sa pole veel registreerunud ja oled valmis oma teenuste kohta infot jagama, saad seda teha lingil 👉👉👉 https://www.testfinder.info/register.