PRESSITEADE välinäitus “Jälle see pandeemia!”

Eesti HIV-Positiivsete võrgustik koos Tervise muuseumiga esitleb:

PRESSITEADE

Eesti Tervisemuuseum

3.11.2021

Tervisemuuseumi uus välinäitus meenutab meditsiini võite viimase sajandi pandeemiate ohjeldamises

Tervisemuuseum avab täna Tallinna Sadamas uue välinäituse “Jälle see pandeemia!”, mis vaatleb 20. sajandi nakkushaigusi ja nendega toimetulekut. Lisaks on näitus nähtav ka virtuaalselt.

Alates tänasest saab näha Tallinna Sadamas Eesti Tervisemuuseumi välinäitust “Jälle see pandeemia!”. Näitus jutustab piltide, teksti ja statistika kaudu 20. sajandi pandeemiate ajalugu, kus vaatluse alla tulevad viirused gripist HIV-ni ning vaktsineerimise edulood. Lisaks välinäitusele on “Jälle see pandeemia” nähtav Tervisemuuseumi esimese virtuaalnäitusena.

Näituse kuraator Anna Rinaldo räägib teema akuutsusest: “Pilguheit lähiajalukku on oluline mõistmaks, et pandeemiad pole midagi erakordset, vaid alati inimkonnaga käsikäes käinud.” Hetkeolukorraga võrreldes lisab ta: “Loodan, et pandeemiate ajalooga tutvumine vähendab ka üldist hirmu ja ebakindlustunnet ning annab mõista, et kollektiivse ja teaduspõhise tegutsemise kaudu on võimalik ka tänane pandeemia kontrolli alla saada.”

Tervisemuuseum soovib pakkuda turvalist võimalust näitusega tutvumiseks ning seetõttu jõuab pandeemiate ajalugu tutvustav näitus publiku ette avalikus linnaruumis. Selle lahendusega soovime toetada üldist üleskutset veeta rohkem aega õues ja pakkuda inimestele juba tuttavaks saanud jalutuskäigu paikades uusi avastusi. Neile, kes Tallinna tänavaile jalutama ei jõua või ei pääse, jagab muuseum näitust virtuaalsel kujul.

Näituse graafilise kujunduse ja andmete visualiseerimise teostas Martin Rästa. Virtuaalnäitus sündis koostöös disainistuudioga Jonipun. Projekti toetamise eest täname Kultuuriministeeriumi ja Kultuurkapitali.

Lisainfo

Kristi Leps

Näituste projektijuht
Eesti Tervisemuuseum

510 7797

kristi@tervisemuuseum.ee

 

Pressiteate koostas
Meelik Samel
Turundusspetsialist

Eesti Tervisemuuseum

55 983 725

meelik@tervisemuuseum.ee