Toimus järjekordne tugirühm Ukraina naistele koos Tallinna linnavalitsuse esindajate ja sotsiaalvaldkonna aselinnapea Betina Beškina.

Eesti HIV-positiivsete võrgustik ja abistamise- toetamise Tallinnas ajutist kaitset saanud Ukraina kodanikele ja nende peredele. UNAIDSi hinnangul elab HIViga 260 000 ukrainlast. Alates sõja algusest on oma riigist põgenenud kuni 30 000 inimest, kes vajavad HIV-ravi.

Ukrainas endiselt esinev häbimärgistamine ja diskrimineerimine HIV-staatuse pärast on pannud paljud Tallinnasse saabujad kahtlema, kas otsida abi või rääkida avalikult elust HIV-iga riigis, kus nad viibivad. Ravi katkestamine, isegi ajutine, võib põhjustada ravimiresistentsuse teket ja suurenenud riski haiguse progresseerumiseks AIDSi staadiumisse.

Sõja algusest peale on Eesti HIV-positiivsete võrgustik olnud abiks HIVi-ga elavate inimeste vastuvõtmisel. Septembri alguses loodi TUGIRÜHM HIVi-ga elavatele naistele ja peredele. Tugirühm koguneb igal neljapäeval kell 13. Täna tulid lisaks naistele külla ka Tallinna linnavalitsuse esindajad ja sotsiaalvaldkonna aselinnapea Betina Beškina. Toimus väga avameelne ja siiras vestlus ajutist kaitset saanud inimestega, sest see annab saabunud Ukraina kodanikele ja nende pereliikmetele sõjaväepõgenike hulgast aastaks elamisloa. See annab pagulastele turvatunde ja sotsiaalsed garantiid. Pärast ajutise kaitse saamist saavad sõjapagulased Eesti elanikega samad õigused, näiteks õiguse haridusele, õiguse tööle ja seetõttu saada tervisekindlustuse.

EHPV Toetusrühm Ukraina naistele on turvaline ruum, kus naised koos lastega, kes on üle elanud kõik sõjaõudused, saavad jagada oma lugusid, arutada oma kogemusi ja hirme, mis on seotud traagiliste elusündmustega riigi ajaloos, leida tuge, rääkida ja lihtsalt veeta aega sarnaselt mõtlevate naiste seas. Aitäh kõigile, kes aitasid ja aitavad EHPV-l vastu võtta sõjapõgenikke Ukrainast! Kui teil on raskusi Eesti ühiskonna uue tegelikkusega kohanemisel, on küsimusi, mis on seotud HIV- ja sotsiaalselt oluliste haiguste raviga,

Kui vajad tuge ja mõistmist, helista ja kirjuta, räägime ukraina, vene, inglise, eesti keelt.