WHO registreeris lastel ligi 170 teadmata päritoluga hepatiidi juhtu

WHO on teatanud lastel olevast 169 teadmata päritoluga hepatiidi juhtumist.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on registeerinud peaaegu 170 ägeda hepatiidi juhtu lastel 12-nes riigis. Lisaks kinnitati haiguse tagajärjel üks surm, mis sai teatavaks laupäeval, 23. aprillil.

“21. aprilli 2022 seisuga oli teada vähemalt 169 teadmata päritoluga ägeda hepatiidi juhtu 11-es riigist Euroopa piirkonnas ja ühest riigist Ameerikas. Juhtudest on teatanud Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik (Ühendkuningriik) (114), Hispaanias (13), Iisraelis (12), Ameerika Ühendriikides (9), Taanis (6), Iirimaal (<5) , Holland (4), Itaalia (4), Norra (2), Prantsusmaa (2), Rumeenia (1) ja Belgia (1),“ seisis dokumentides.

WHO selgitas, et ühelgi juhul ei tuvastatud A-, B-, C-, E- ja D-tüüpi hepatiidiviiruseid. Patsiendid olid lapsed vanuses 1 kuu kuni 16 aastat. Ligikaudu 10% patsientidest vajas maksasiirdamist.

Uue haiguse sündroom viitab ägedale hepatiidile (maksapõletik) koos maksaensüümide märkimisväärselt kõrgenenud tasemega. Seedetrakti sümptomeid, sealhulgas kõhuvalu, kõhulahtisust ja oksendamist, on paljudel juhtudel kirjeldatud enne raske ägeda hepatiidi väljakujunemist. Enamasti palavikku ei olnud, kuid adenoviirust avastati vähemalt 74 juhul, selgitas organisatsioon.

WHO lisas, et juhtunu põhjus pole täpselt selge.

“Siiani pole selge, kas hepatiidijuhtumite arv on kasvanud või on suurenenud teadlikkus hepatiidi juhtudest, mis esinevad oodatud sagedusega, kuid jäävad märkamatuks. Kuigi adenoviirus on võimalik põhjus. Patogeeni uurimine jätkub, ”lõpetades organisatsioon rääkimise.

Euroopa Haiguste Kontrolli ja Ennetamise Keskus (ECDC) teatas nädala keskel ägeda hepatiidi juhtudest lastel Ühendkuningriigis, Iirimaal, Hollandis, Taanis ja Hispaanias. Lisaks leiti Ameerika Ühendriikides Alabama osariigis üheksa ägeda hepatiidi juhtumit ühe kuni kuueaastaste laste seas, kelle adenoviiruse test oli positiivne.

Tõlkitud vene keelest eesti keelde vene keelsest allikast: https://iz.ru/1325337/2022-04-24/voz-zafiksirovala-u-detei-pochti-170-sluchaev-gepatita-neizvestnogo-proiskhozhdeniia