24.märts ülemaailmne tuberkuloosipäev

„Tuberkuloos on tänapäeval ravitav, ravimresistentse tuberkuloosi ravi on oluliselt lühenenud ning ravi on suukaudne ja paremini talutav. Eestis on kasutusel kiirtestid tuberkuloosi diagnoosimisel, kättesaadavad kõik uued ja efektiivsed tuberkuloosiravimid ning need on patsiendile tasuta, ravi on korraldatud paindlikult ja patsiendisõbralikult,“ kommenteeris seisu tuberkuloosiregistri juhataja Piret Viiklepp.

#tervisearenguinstituut

Eesti HIV-positiivsete võrgustik esitleb Tallinna Linnavalitsuse rahalisel toel projekti “Intervjuu spetsialistiga”. Võimalused ja eesmärgid aastaks 2023 – produktiivne informeeritus ja noorte riskantse jooksmise ennetamine.

Seekordses numbris, mis on ajastatud 24. märtsile – ülemaailmsele tuberkuloosipäevale, räägime noore neiu Ukrainast Olga Geisulenkost, kes haigestus tuberkuloosi ja läbis edukalt ravikuuri. Nakkuse põhjuseks oli immuunsuse järsk langus “maagiliste dieedipillide” taustal.

Seekordses numbris, mis on ajastatud 24. märtsile – ülemaailmsele tuberkuloosipäevale, räägime Narva Haigla kopsuarstiga.