ILGA-Euroopa konverents

Tänavune ILGA-Euroopa konverents toimus Sloveenia pealinnas Lubljanas 25.–28. oktoobril teemal “Tagasi hetkesse”.

Konverentsiga liitusid Eesti kogukondade esindajad, sh Eesti HIV-positiivsete võrgustik, et määratleda arutelus ILGA-Euroopa liikumise jätkusuutlikkus. Conference 2023 #Coming back together #The üritus toimub Sloveenia Vabariigi presidendi dr Nataša Pirc Musari aupatrooniks olemise all, #We ootab kõiki meie sõpru ja aktiviste uurima, kuidas saavutada väljakutseid pakkuvaid eesmärke, mille see ulatuslik Euroopa liikumine on endale võtnud. Tänavune konverents on üles ehitatud teemale; “Tõustes hetkeni”. See võimaldab meil jätkuvalt leida uusi ja edukaid viise poliitiliste ja sotsiaalsete muutuste tegemiseks meie piirkonna riikides.” Oleme ajaloos jõudnud keerulisse hetke, mis muudab LGBTI-inimeste aktivismi. Kuna demokraatia- ja inimõiguste vastased jõud on LGBTI-inimesi korduvalt patuoinastena rünnanud ja patuoinastena ära kasutanud, muutuvad meie kogukonnad hapramaks ning LGBTI-liikumise töö on liiga paljudes kohtades muutunud veelgi raskemaks. Kuid keset neid rahutuid aegu leiavad aktivistid jätkuvalt uusi ja edukaid viise poliitiliste ja sotsiaalsete muutuste tegemiseks oma riigis ja piirkonnas. Alates uute organiseerimis- ja koostööviiside leidmisest kuni vastutustundetute valitsuste tekitatud lünkade täitmiseni kuni kõigi nende paljude niheteni õiges suunas, mida toetab meie liikumine. Peame meeles pidama, et oleme jõud, millega tuleb arvestada. Et me oleme juba maailma kujundanud ja me jätkame seda suurt ja olulist tööd.

Sel ja paljudel muudel põhjustel oleme ILGA-Europe’is põnevil, et saame oma liikumise taas ühte ruumi kokku tuua. Me teame, kui oluline on see meie kõigi jaoks praegusel ajahetkel ja kui palju me peame kogema sidet, solidaarsust ja inspiratsiooni nii üksteisega kui ka üksteiselt.

Nende paari koos veedetud päeva jooksul tuletame endale meelde, et oleme selle töö vastu kirglikud, hoolitseme üksteise eest ja saame oma tööst isiklikku jõudu, sest see on reaalsete inimeste jaoks tõeline muutus. Samuti näitame, nagu oleme seda teinud oma liikumise algusest peale, et oleme tõusmas hetkesse.”