Kutse LGBT-vaenu vastasele päevale Tammsaare pargis

PRESSITEADE

LGBT-vaenu vastasel päeval toimub Tammsaare pargis meeleavaldus

Kolmapäeval, 17. mail tähistab Q-Space’i kollektiiv rahvusvahelist homo-, bi- ja transvaenu vastast päeva meeleavaldusega Tammsaare pargis. Meeleavalduse eesmärk on tuua tähelepanu LGBT+ inimeste vastasele vägivallale ning näidata üles üksmeelt LGBT+ ukrainlastega. 

“Kuigi napp enamus Eesti kodanikest toetab samast soost paaride õigust abielluda, ei alga ega lõpe LGBT-õiguste eest seismine vaid abieluga. Hetkel toimuv avalik arutelu LGBT-õiguste üle on taas pinnale toonud terve rea homo- ja transvaenulikke hirme, millele tähelepanu pöörata,” seletas kvääraktivist ja Q-Space’i liige Heinrich Sepp.

Esimest rahvusvahelist LGBT-vaenu vastast päeva (IDAHOTB) tähistati 2005. aastal ning seda on ametlikult tunnustanud mitmed riigid, kohalikud võimud ja rahvusvahelised institutsioonid. Kuupäevaga tähistatakse Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) otsust 1990. aastast, millega eemaldati homoseksuaalsus rahvusvahelisest haiguste klassifikatsioonist.

Q-Space’i näol on tegemist uue kultuuriprojektiga Eestis, mis on pühendatud kväärkogukonnale ja inimõigustele. Projekti raames korraldatakse igal kuul LGBTQ teemadega seonduvaid filmilinastusi, arutelusid, seminare ja muidki üritusi.

Meeleavaldus leiab aset kolmapäeval, 17. mail kella 18.00-19.00 Tallinna kesklinnas Tammsaare pargis ning toimub eesti, vene ja inglise keeles.

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/553388196713436

Q-Space Instagram: https://www.instagram.com/qspace.ee/

Q-Space Facebook: https://www.facebook.com/qspace.ee

Q-Space Telegram: https://t.me/qspace_ee

Kontakt:

Heinrich Sepp

Q-Space pressijuht

+372 5656 5599