KUULA või VAATA | Infektsionist selgitab: HIV ja hepatiit pole üksnes riskigruppide haigused

Lääne-Tallinna keskhaigla saates „Tark arst taskus“ keskendume kahele tõsisele terviseväljakutsele, milleks on HIV ja hepatiit. Lääne-Tallinna keskhaigla nakkuskliiniku infektsionist ja ambulatoorse nakkuskeskuse ülemarst juhataja Kersti Kink räägib, kes on põhilised nakatujad, kuidas nende haigustega paremini toime tulla ja mida saab igaüks enda ning oma lähedaste kaitseks teha.

Saates räägime, milline on hetkeseis seoses HIV-i ja hepatiidi levikuga ning miks pole need haigused juba ammu enam üksnes riskigruppidesse kuuluvate inimeste tõved. Räägime, keda nende haiguste suhtes testitakse, kus seda on võimalik teha ja millisel juhul on see tasuta.

Võib olla üllatav, millistes vanusegruppides HIV ja hepatiit kõige levinumad on ning millised on peamised viisid, kuidas HIV ja hepatiit levivad. Muutunud on ka HIV-i ja hepatiidi diagnoosimise ning ravimise meetodid, aga kuidas, seda kuula saatest.

Ühtlasi saame teada, millised on peamised väljakutsed, millega nakkushaiguste arstid seisavad silmitsi HIV-i ja hepatiidijuhtude ravimisel ning ennetamisel?

HIV-testimist on võimalik teha anonüümsetes kabinettides, oma perearsti juures ning eriarstide juures. Lääne-Tallinna keskhaiglas asub anonüümne HIV-testimis- ja nõustamiskabinet nakkuskliiniku polikliinikus aadressil Paldiski mnt 62, olles avatud ER 08.0015.30.

Loe ja kuula SIIT