TEADEANNE: Ukraina HIV-iga elavate naiste eneseabigrupp


Image by mohamed Hassan from Pixabay

Eesti HIV-positiivsete võrgustik (EHPV) http://www.ehpv.ee aitab peamistes võtmegrupides olevaid HIV-ennetusrühmade sõjapõgenikke, samuti HIV-ga elavaid inimesi, kes kannatasid Venemaa sõjalise agressiooni tõttu Ukraina vastu ja selle viies humanitaarkatastroofi alla. EHPV annab teavet olulistel teemadel inimestele, kes on sunnitud riigist lahkuma või on sealt juba lahkunud, samuti neile, kes soovivad neid toetada.

* Ukraina sõja eest põgenevatel inimestel, kes on saanud “ajutise kaitse” staatuse, on õigus saada meditsiiniteenuseid, sealhulgas HIV-ravi Eestis ja Euroopa Liidu riikides.

* Aitame Ukraina pagulastel saada juurdepääsu retroviirusevastasele ravile, kahjude vähendamise programmidele, uimastisõltuvuse ravile ja LGBT+ inimeste toetamisele.

HIV-eriarstiabi Eestis Ukraina pagulastele osutatakse tasuta erakorralist arstiabi, sealhulgas retroviirusevastast ravi. Eesti HIV-positiivsete võrgustik annab ukraina, eesti, vene ja inglise keeles teavet organisatsiooni poolt Ukraina pagulastele pakutavate teenuste kohta. Hepatiidi, tuberkuloosi ja opioidide asendusravi teenuseid pakkuvate keskuste kontaktandmeid saab leida euroopa testimispunktide otsingusaidilt ukraina, vene, eesti ja teistes keeltes.

HIV-i mõju on alati ainulaadne. Igal HIV-ga inimesel on oma vajadused ja nõuded, EHPV tegeleb toe pakkumisega, selle töö on pidev ja hoolikas uurides oma klientide elu probleemide ja omaduste kohta. Kõik HIV-positiivsed inimesed on erinevad, igaühel on oma saatus ja oma elukogemus, HIV-ga inimesed ei ole üksteisega sarnased. Ainus asi, mis ühendab eranditult kõiki HIV-ga inimesi, on viirus kehas, samuti meditsiiniliste, psühhosotsiaalsete, majanduslike küsimuste kompleks, häbimärgistamine, millega nad peavad pidevalt silmitsi seisma. Ja see, mida tugimeeskond saab teha, on aidata HIV-positiivsetel inimestel saada jõudu, et õppida, kuidas neid väljakutseid ise lahendada. Esimene Ukraina HIV-iga elavate naiste eneseabigrupp alustab MEIE kokkusaamisi Eesti HIV-positiivsete võrgustikus. Ukraina HIV-positiivsed naised kutsuvad kokkusaamistele neljapäeviti kella 13:00-st. Tegevus toimub Tallinna linnavalituse toel.