Tervise saladused

Täna me räägime teile tervise saladustest, mida saab rakendada lisaks teraapiale.

1. Liikumine on elu. Leidke aega tegelmiseks spordiga, käimiseks, jooksmiseks, ujumiseks, tantsimiseks. Paljud kehas seisvad organismi protsessid tekivad just seetõttu, et puudub kehaline aktiivsus.
2. Me oleme need samad, mida me sisse sööme. Nii see paraku on. Proovige enda toitumine üle vaadata. Ehk teil õnnestub vähendada õhtust söögiaega, süües rohkem hooajalisi köögivilju, marju, kõige raskem seeditavaim toit jäta lõunaks, suur kogus rasva ja magusat tarbida kuni kella 14:00-ni, juua rohkem tavaliselt vett, süüa rohkem rohelisi köögivilju ja maitserohelisi. Arstid räägivad, et osa meie keha immuususest on grastro-traktaat.
Leidke endale aega väiksematest rõõmudest. Tuletage endale meelde mida te väga armastate või armastasite kui olite väikesed? Ehk see oli joonistamine, laulmine, toiduvalmistamine, tantsimine, uisutamine, mets, sulgpall, ujumine, käsitöö valmistamine, onnide ehitamine, jalgrattaga sõitmine ja palju muudki. Kõige tähtsam, et saaksite palju rõõmu just protsessist, mitte tulemusest. Lapsed osakvad seda teha. Vaadake neid ja õppige nendest. Positiivsed emotsioonid ravivad, tuimestavad valu ja rahustavad.
4. Suhtlemine pere, sõprade ja lähedastega. Mis teeb meid tõsiseselt õnnelikuks, on suhtlemine oma lähedastega. Kuid selleks, et suhtlemine muutuks meeldivamaks, tuleks natuke töötada enda kallal. Võib olla natuke vähendada egot ja ootusi. Või võta inimesi selliselt nagu nad on. Kui tunneme suhtlemisest ühtsust ja rahulolu, ilmselt on õnnehormoonid meie kehas juba tööd alustanud. Ja meie imuniteet muutub tugevamaks.
5. Õige puhkus. Kõigil meil on stressi situatsioone, mille üle on vaja meil endil osata neist korralikult puhata ja keha lõdvestamine. Võib omandada hingamistehnikaid, joogatehnikaid, käia massažil, käia ujumas, käia saunas(kui see pole vastu näidustatud). Krooniline stress alandab immuunsust.
6. Õppige positiivselt mõtlema. Minu arvates on see nii vaimse kui ka füüsilise tervise alus. Mõtted muutuvad emotsioonideks, emotsioonid muutuvad keemilisteks komponentideks kehas. Seetõttu peate proovima leida igas olukorras midagi kasuliku. Et mõista, kuidas seda oskust arendada, soovitan vaadada filmi nimega „Mollyanna. Terved mõtted on terve keha.
Kui te ei tea millest alustada, registreeruge psüholoogi konsultatsioonile numbril 58545878.
Soovime, et oleksite tervemad ja õnnelikumad!
Lugupidamisega, teie Eesti HIV-positiivsete Võrgustik.